Είναι στον πρώτο όροφο, έχει ύψος 3,00μ. αλλά έχει χρήση αποθήκης. Έτσι, επειδή τα πράγματα στον 4014 δεν ήταν τόσο αυστηρά, το είχα δηλώσει με την πραγματική του χρήση. Τώρα όμως με τον 4178 αυτή η δυνατότητα δεν δίνεται και θεωρώ πως πρέπει να δηλωθεί ως κύρια χρήση, άσχετα αν όντως χρησιμοποιείται ως αποθήκη.

Το πρόβλημα είναι πως ο άνθρωπος είναι 70 ετών, παίρνει ένα βοήθημα από το ΕΚΑΣ και δεν θέλει να φανεί ότι έχει δύο κατοικίες (είχαμε νομιμοποιήσει και το ισόγειο) μιας που όντως τη μία χρησιμοποιεί, κι έτσι αρνείται να πληρώσει τις διαφορές και να ολοκληρώσω την υπαγωγή. Με αποτέλεσμα να έχει μείνει στη μέση.

Το συμφωνητικό που λες αφορά τον 4014, και εφόσον δεν απαιτείται από το σύστημα νέα, δεν έχουμε κανει κάτι καινούριο. Όπως και να χει όμως νομίζω πως δεν με καλύπτει. Που ξέρω εγώ πως σε 5 χρόνια εάν του γίνει ένας έλεγχος και του πουν ότι το σπίτι σας, αφού δεν ολοκληρώθηκε ποτέ ως δήλωση, εξακολουθεί να είναι αυθαίρετο και μετά δεν θα πει, φταίει ο μηχανικός;

- - - Ενημερώθηκε - - -

Το ίδιο συμβαίνει και με τις περιπτώσεις με τις αεροφωτογραφίες!!! ΌΤαν δηλαδή στον 4014 δεν χρειαζόμασταν απαραίτητα αεροφωτο και όταν τις πήραμε λόγω της απαίτησης του 4178, αποδείχθηκε πως ο ιδιοκτήτης είχε πει ψέμματα! Έλα μου όμως που έχουν γίνει συμβόλαια και και και... Σε αυτήν την περίπτωση πάλι αρνείται ο ιδιοκτήτης να πληρώσει εκ νέου, μιας που τη δουλίτσα του την έχει κάνει!